לעמוד הבית
050-8307442 03-9032319 הנרקיס 46, מושב חגור

4 רעיונות למסיבת פורים לעובדים

פורים הוא לא חג של הרמת כוסית חגיגית ורצינית, בה המנהל נושא נאום וכולם מאחלים זה לזה חג שמח.
מסיבת פורים לעובדים היא חגיגה משחררת של צחוק ותחפושות, בילוי קליל שמוציא מכולם את המיטב ומשאיר חיוך על הפנים.
תכנון מסיבת פורים לעובדים הוא הזדמנות לתת דרור ליצירתיות הטמונה בכל אחד מאתנו, גם אם לא נותנים לה להתבטא בחיי היום-יום. כי כמו שאומרים – "לא כל יום פורים" – פורים הוא חג שנהנים בו כמעט ללא גבולות.
אין דרך טובה יותר לציין את החג השמח הזה בארגון מאשר נשף מושקע, קליל ומלא בהפתעות, שיגרום לעובדים להרגיש שחושבים עליהם ושהארגון משקיע בהם, גם בימים המיוחדים.

מסיבת פורים בארגונים

פורים הוא חג של תחפושות ומסיכות. יחד עם זאת – הוא הזדמנות לראות מה מסתתר מתחת למסכה – מסיכת היומיום. כעובדים בארגון, אנחנו רגילים לראות זה את זה בתפקידים קבועים.
נשף פורים מאפשר לנו לצאת מהקופסה, להתיר את ה"עניבה", להתחפש, להשתטות, לרקוד, לשחק ולבלות ותוך כדי כך לגלות פנים חדשים של אנשים מוכרים.
גם התחפושת שכל אחד מהחוגגים בוחר יכולה להעיד על שאיפות נסתרות ומשחררת מהמוסכמות השגרתיות.
פורים הוא חג של שינויים והשתנות – זמן לאמן את שרירי היצירתיות, הדמיון החופשי והגמישות המחשבתית, זמן לחגוג בלי מעצורים וליהנות מתחושת ה"ביחד".

רעיונות למסיבת פורים

את פורים אפשר לחגוג באין-ספור דרכים.
אמנם גם לאוכל ולאלכוהול יש מקום נכבד במסיבה, כי אין מסיבת פורים בלי "עד-דלא-ידע", אך ההשקעה העיקרית היא בפעילויות שמדגישות את האווירה הפורימית.

הנה כמה רעיונות למסיבת פורים לעובדים:

1. מסיבת נושא

הגדרת קונספט למסיבה היא לא רק דרך מתוחכמת ועדכנית לחגוג, אלא גם דרך להקל על ההכנות. קל יותר להתמקד בפעילויות מתאימות, בבחירת הקישוטים וביצירת אווירה מתאימה ואפילו בבחירת התפריט כשיש נושא מאחד.

לדוגמה, כשהנושא הוא "קזינו" – הופכים את החלל בו נערכת המסיבה למרחב בגוונים של אדום, ירוק וזהוב, עם משחקים כמו רולטה, בלק-ג'ק ושולחנות הימורים. 
כשהנושא הוא "גיבורי על" – מסיבת התחפושות הופכת למפגש בין בט-מן, סופרמן, ספיידרמן וכל החבר'ה מ-X-מן. אלה תחפושות שקל למצוא וקל להמציא, והן מחברות אותנו לגיבורי העל הנמצאים בתוכנו.

אפשר ללכת גם על "קרנבל ונציה", "משתה המלך" או כל רעיון אחר שעולה בדעתכם.

זכרו לדאוג למלאי אביזרים, שיוכלו לשמש את אלה שגם בבית ספר התחפשו ל"תלמיד", כי גם הם וודאי יתחרטו וירצו להצטרף לחגיגה הסוחפת.

2. מסיכות, רעשנים, שירים וריקודים

פורים הוא החג המתאים ביותר למסיבת קריוקי ולתחרות ריקודים.

האווירה ההיתולית, מאפשרת גם לביישנים ולזייפנים שבחבורה לנסות את כוחם בשירה ולצאת במחול. אפשר ליצור "תכנית כבקשתך" ולאפשר לכל אחד לבחור מראש שיר אהוב כדי שכל משתתף ימצא את עצמו בפסקול המוזיקלי של המסיבה. 

3. קריאת המגילה

אולי קריאת המגילה נתפסת בעיניכם כבילוי קצת מיושן, אבל ניתן להוסיף לסיפור המגילה נופך עכשווי. בכל ארגון יש כמה וכמה מלכות, צדיקים כמו מרדכי וכמובן- רשעים כמו המן. יצירת מגילה חדשה והיתולית, המשלבת אנקדוטות משעשעות משגרת העבודה ודמויות מבין עובדי הארגון, יכולה להקפיץ את האווירה בכמה רמות.

4. סדנה או אמן חיצוני

מובן שלא צריך לעשות את הכל לבד. אפשר להזמין סטנדאפיסט שירתק ויצחיק את הקהל, אמן אהוב או סדנה מתאימה שמתאימה לרוח החג ותוציא את העובדים עם חיוך מאוזן לאוזן.

מה אנחנו מציעים למסיבת פורים לעובדים

מסיבת פורים לעובדים מבית "סמרטווד" היא הפנינג תחנות צבעוני וסוחף, עם משחקי חברה וחשיבה מעץ – המומחיות המיוחדת שלנו.

ההפנינג כולל ארבע תחנות, כשבכל אחת מהן ימצאו המשתתפים אתגרים שונים ומפתיעים:

  1. משחקי עץ ענקיים לפעילות קבוצתית, השמים דגש על שיתוף פעולה ועבודת צוות, לצד פיתוח חשיבה יצירתית.
  2. משחקי עץ זוגיים כמו דמקה סינית, רברסי, ארבע בשורה או איקס עיגול תלת ממדי, שדורשים תכנון וחשיבה אסטרטגית.
  3. אתגרי יחיד למי שמעוניין לבחון את הגמישות המחשבתית, ומגוון משימות היתוליות וחידות מצחיקות ברוח החג.
  4. את ההפנינג מסיימים בתחרות תחפושות שמחה. 

בכל תחנה יש מדריך מיומן שמסביר למשתתפים את הוראות המשחקים ומסייע להם למצות את המירב מכל תחנה.

אצלנו, כל פעילות היא יחידה במינה – אנחנו מתאימים את מספר התחנות, את אופי המשחקים ואת סוג המשימות לארגון שלכם ופתוחים לרעיונות מקוריים, כי גם אנחנו אוהבים גיוון וחידושים.

מה מקבלים העובדים?

כיף הנאה ושחרור – אצלנו, גם בסדנאות מוכוונות מטרה יש אווירה קלילה ונעימה ומקום מכובד להנאה לשם הנאה. אך בניגוד לסדנאות שנועדו לפתח מיומנויות או להטמיע תכנים חדשים, מסיבת פורים היא בראש וראשונה מסיבה של כיף. אנחנו שמים את חדוות המשחק בראש סדר העדיפויות ובוחרים במשחקים שיעלו את מפלס האנרגיה החיובית.

חיבור לילד הפנימי – תמהיל המשחקים שיש בכל תחנה משלב בין משחקים חדשים ואתגרים לא מוכרים לבין משחקי ילדות מוכרים, שמזכירים לכל אחד את ימי הילדות ואת השעות הארוכות והמהנות של אחר-הצהריים עם חברים למשחק.

גיבוש ושיתוף פעולה – מסיבות בכלל ומסיבת פורים לעובדים בפרט, הן הזדמנות לגבש צוותים חדשים ולרענן את ההכרות בין חברי הצוותים הוותיקים והעייפים. חלק מהמשחקים בהפנינג יוצרים תחרות מאתגרת בין קבוצות וחלקם דורשים שיתוף פעולה כדי להצליח ולהגיע לפתרון.
פתרון החידות דורש שלל מיומנויות וכך מאפשר לכל אחד להבליט את חוזקותיו, וגם "פרחי הקיר" ימצאו מקום לבטא את עצמם, כי אצלנו – אף אחד לא נשאר בצד.

הנעת הגוף והשכל – הפעילויות שלנו לא נעשות בישיבה – הן דינמיות ומאפשרות לכל אחד מהמשתתפים לנוע בין חוויה לחוויה, וכמו התנועה בגוף, כך גם תנועת גלגלי השיניים במוח – שנדרשים לחשיבה שונה כדי לפתור חידות היגיון וחידות הדורשות חשיבה יצירתית.

חווית הצלחה – אנחנו מתאימים את המשחקים למשתתפים, אחרי שיחה מקדימה ובירור הצרכים הארגוניים, כך מתאפשרת לכל אחד מהמשתתפים חווית הצלחה. המנחים המקצועיים שלנו מכירים לעומק את המשחקים מתוך התנסות אישית, ויכולים לתווך למשתתפים כל אתגר.

חיבור לארגון – מסיבת פורים לעובדים מחברת את העובדים זה לזה ולארגון.
חשוב לתת מקום לערכי הארגון גם במסיבה קלילה, ולהתאים אישית את התוכן לשפה הפנימית של הארגון ולאירועים מכוננים בהיסטוריה שלו.

לסיכום,

מסיבת פורים לעובדים היא הזדמנות להתפרע עם רעיונות כיפיים, מוזרים ומיוחדים, שלא מתאימים לאף יום אחר בשנה. פורים הוא חג שמאפשר לכל אחד, למתוח את גבולות הדמיון ולצאת מהשגרה.
כיאה לחג יצירתי כמו פורים, קיימות אין-סוף אפשרויות לחגוג.
אנחנו ב"סמרטווד" משלבים בנשף פורים פעילויות קלילות אך מאתגרות עם משחקי חברה וחשיבה מעץ. נשמח להתאים את הפעילות גם לרעיונות המקוריים שלכם.

הלקוחות שלנו

aig
alonim
am
ana
bait
begin'
bezeq
cisco
clalit
elbit
hinuch
hp
isracard
isrotel
itung
Layer-32
materna
migvanim
ness
or
pastoral2
reali
rimon
shahaf
srom
teva
ti
ur
yarok
דילוג לתוכן