לעמוד הבית
050-2468797 03-9032319 הנרקיס 46, מושב חגור

משחקי גיבוש לצוות

אנו שומעים כל כך הרבה על סדנאות גיבוש לצוותים ונשאלת האלה: ממה מורכבות הסדנאות הללו שהתוצאה של כולם גיבוש? במילים אחרות: מהו הגיבוש שכולם מדברים בשבחו?

על פי מילון אבן שושן גיבוש הוא: "1. יצירת גבישים, העברת חומר ממצב נוזל למוצק על ידי ריכוז התמיסה 2. ליכוד, ריכוז, מתן דמות מסוימת, עיצוב ושיכלול".

אם נתעכב לרגע על ההגדרה המילולית נגלה שלושה מרכיבים חשובים:

  1. שינוי ממצב X למצב Y
  2. חיבור של מרכיבים
  3. חידוש של המרכיבים.

כעת נחזור למילה "גיבוש" בפירושה החברתי הרווח ונתבונן עליה דרך שלושת המרכיבים הללו.

קבוצה של אנשים שמתכנסת לפעילות על מנת לשנות לחבר ולחדש.

בארגונים רבים בהם אנו מעבירים סדנאות אנו מגלים תמיד ששלושת המרכיבים הללו נמצאים בליבת ערכי הארגון (גם אם מוגדרים במילים אחרות):

הצורך להתקדם ולהיות כל הזמן בתנועה (שינוי), 

החשיבות של תחושת השייכות לארגון, למשימה (חיבור) 

וההכרח ליצירתיות וחדשנות בעידן של ימינו (חידוש).

שלושת המרכיבים החשובים הללו באים לידי ביטוי בכל הסדנאות שלנו. 

בסדנאות נאתגר את המשתתפים במשחקים בהם נדרשים לגלות גמישות פיזית, מחשבתית וחברתית. המשחק מאפשר למשתתפים לנהוג באופן אותנטי ללא מסכות וכך ניתן להתנסות וללמוד על עצמנו. האותנטיות שמזמנים לנו המשחקים מאפשרת את החיבור הישיר בין המשתתפים ללא דעות קדומות. כולם מאוחדים סביב משימה, אתגר ומנסים להתמודד יחד.

הצורך בגיבוש הוא צורך ארגוני – שאיפה של הארגון שתהיה הרמוניה ויפעלו יחד בעבודת צוות לעבר מטרה משותפת (רעיונית, עסקית, חברתית). יחד עם זאת זהו צורך אנושי של כל אחד מן העובדים להרגיש שייך. רצון להיות חלק ממשהו גדול. סדנאות הגיבוש הצוותיות של סמרטווד בהחלט יכולות לחזק את ההרגשה הזאת כיוון שהם שמות דגש הן על הפרט והן על הקבוצה כולה. אחד המסרים המרכזיים במשחקים שלנו הוא לראות את התרומה של כל פרט לקבוצה ויחד עם זאת לראות את הסך הכולל של הקבוצה כאשר כל פרט הוא חלק משמעותי ממנו.

אומרים: "השלם גדול מסך חלקיו." אולם חשוב מאד להשקיע בחלקיו. כאשר אנו משקיעים בסדנת גיבוש לצוות שלנו, אנו משקיעים במחבר, במשותף, במאחד בקרב העובדים וכך מרוויחים המון: אקלים עבודה חיובי, תחושת משמעות ושייכות של העובדים, חיבור לערכי הארגון ורענון מחשבתי .

הלקוחות שלנו