לעמוד הבית
050-8307442 03-9032319 הנרקיס 46, מושב חגור

הגודל לא קובע – פעילות גיבוש לצוות קטן

לא פעם אני שומעת על מנהלים שמבקשים פעילות "קטנה" לצוות הקטן שלהם. הסאבטקסט הוא: חבל להשקיע זמן / כסף /ציוד עבור צוות כ"כ קטן. ואני שואלת האמנם? באמת חבל?

בפעילויות גיבוש שאנו עושים אין אבחנה אם הצוות הוא קטן או גדול. ישנן מטרות אליהן צריך להגיע. זה יכול להיות היכרות מעמיקה יותר, פתרון בעיות באמצעות חשיבה יצירתית,  חיזוק התקשורת, חיזוק עבודת הצוות או הגברת שיתופי הפעולה ביניהם.

התוצאה של כל המטרות הללו תהיה בסופו של דבר אחת: גיבוש. צוות גדול כצוות קטן.

כאשר אנשים משחקים יחד, מרוכזים במטרה משותפת – פיתרון חידה משותפת  או תחרות ביניהם הם בהכרח יתגבשו. חוויה משותפת יוצרת אפקט המיידי של חיבור.

חיבור למשימה, חיבור בין אנשים, חיבור אנרגטי. גם אם מתגלעות יריבויות וויכוחים המטרה שלפניהם היא משותפת וכך נוצרים חיבורים.

היתרון בפעילות גיבוש לצוות קטן לעומת קבוצה גדולה של אנשים, הוא היכולת לראות כל אחד מחברי הצוות מתפקד בפעילות ולמשב אותו על כך.

אנשים נוטים לשחק כפי שהם נוהגים "לשחק" בחיים ולכן זוהי הזדמנות פז עבוד מנהלים לראות את העובדים שלהם מזווית קצת אחרת.

דרך המשחק המנהל יכול לגלות את החוזקות של העובדים ואת המקומות בהם כדאי להשקיע ולפתח או להניח ולותר.

אז מה עושים בפעילות גיבוש לצוות קטן?

בכל פעילות כזו נעשה תיאום ציפיות מול המזמין על מנת למקד את הצרכים הספציפיים של אותו צוות. כפי שכתבתי המטרות יכולות להיות שונות ומגוונות.

בשלב הבא אני בונה משחקים מותאמים ספציפית לאותם צרכים על מנת לדייק ולממש את המטרות של הסדנא. הערך המרכזי שלי בסדנאות אלו הוא יצירת כיף ואוירה טובה לצד מימוש מטרות ארגוניות, אישיות, חברתיות.

היתרון שבצמצום

אם תשאלו אותי אגיד לכם שפעילות גיבוש לצוות קטן יכולה להיות לעיתים אפקטיבית מפעילות לקבוצות גדולות. בפעילות גיבוש כזו ניתן לראות ולשמוע את כולם, לייצר אינטימיות, ולהגיע בעיבוד לרבדים אישיים ועמוקים שיקדמו את העובד ואת הצוות כולו.

אז בפעם הבאה שאתם מתלבטים האם שווה להביא לצוות קטן פעילות גיבוש – אל תהססו!

תתקשרו 0502468797

הלקוחות שלנו

aig
alonim
am
ana
bait
begin'
bezeq
cisco
clalit
elbit
hinuch
hp
isracard
isrotel
itung
Layer-32
materna
migvanim
ness
or
pastoral2
reali
rimon
shahaf
srom
teva
ti
ur
yarok
דילוג לתוכן