לעמוד הבית
050-2468797 03-9032319 הנרקיס 46, מושב חגור

סדנת מישחוק למורים

בשנים האחרונות נושא המישחוק הוא הנושא החם בכל מה שקשור בהעברת מסרים וידע. מישחוק הוא מושג המתייחס  לשימוש בעקרונות מעולם המשחקים בתחומים שאינם משחקיים. לדוגמא בתחום הלמידה – כולנו מכירים שלוקחים עקרון משחקי של ניקוד ומלחקים אותו לתלמיד שהפליא בידיעותיו/משימתו וכו'.

המישחוק בתחום הלמידה מאפשר הטמעה חווייתית של הידע ובכך מבטיח את שימורו של הידע לאורך זמן. נוסף על כך, המישחוק תורם רבות לאקלים למידה חיובי, מקליל את האוירה ומאפשר למידה מתוך הנאה. יתרון נוסף של השימוש בעקרונות משחקיים בלמידה הוא היכולת להתאים את הלמידה לסוגי לומדים שונים. ישנם עקרונות רבים וניתן לבחור עבור כל לומד את אלו שיותר מותאמים לאישיותו. לדוג' תלמיד שמסתייג מתחרותיות ניצור עבורו משימות קבוצתיות שיתופיות. או תלמידה שצריכה קצב התקדמות מהיר נוכל ליצור עבורה "מסלול האצה" במסגרת "חוקי המשחק".

עד כה ציינו את היתרונות עבור התלמידים אולם יש במישחוק יתרונות רבים גם עבור המורים. אין ספק ש"המחלה" הקשה ביותר עליה מעידים צוותי הוראה היא השחיקה. במשך שנים רבות השתמשו בהוראה פרונטלית: מורה עומד ומדבר. תודה לאל בעשורים האחרונים נכנסו מושגים חדשים של למידה חווייתית, למידה משמעותית, טכנולוגיות למידה ועוד. הדבר מאפשר למורה להתפתח, להתמקצע ולהיות בתנועה כל הזמן – לחדש ולהתחדש. המישחוק גם הוא מאפשר למורה להיות ביצירה כל הזמן: להפוך תוכן למשחק, להפתיע עם רעיונות משחקיים בתוך השיעורים. ההנאה שהמורה חווה משפיעה גם על התלמידים וכך ולהיפף ונוצר מעגל קסמים של למידה באוירה מיטבית.

מישחוק ומשחק באופן כללי נמצאים סביבנו בכל מקום ותחום, לפעמים באופן לא מודע. לא פעם אנו "מתמכרים" למשחק כזה או אחר שהורדנו לטלפון ולפעמים בלי לדעת אנו משתתפים במשחק כאשר אנו אוספים "נקודות" בויזה. 

סדנת המישחוק למורים של סמרטווד  עוסקת בחשיבות המישחוק בתהליך הלמידה ונותנת כלים מעשיים ליישום מיידי: כיצד להפוך כל שיעור לחווייה. המורים מתוודעים לעקרונות משחקיים מגוונים ומתנסים הלכה למעשה איך למשחק את תחומי הלימוד שלהם.

כל הסדנה מהווה מודל ללמידה באמצעות משחק. כל הידע מועבר בדרך חווייתית ומעניינת תוך שימוש במשחקי העץ של סמרטווד.

מחקרים מראים שהלמידה האפקטיבית ביותר היא למידה אקטיבית – בה הלומד פעיל. אין ספק שמישחוק היא דרך מצויינת להפוך את הלומד לאקטיבי וכך לתרום לתהליך למידה אפקטיבי.

הלקוחות שלנו

aig
alonim
am
ana
bait
begin'
bezeq
cisco
clalit
elbit
hinuch
hp
isracard
isrotel
itung
Layer-32
materna
migvanim
ness
or
pastoral2
reali
rimon
shahaf
srom
teva
ti
ur
yarok