לעמוד הבית
050-8307442 03-9032319 הנרקיס 46, מושב חגור

יצירתיות – כיצד ניתן לשפר את החשיבה היצירתית באמצעות המשחק?

העולם הוא מקום דינמי הנתון לשינויים תכופים בכל ההיבטים של החיים ומי שלא דואג להישאר מעודכן, לא פעם מוצא את עצמו מאחור. מדי שנה אנו ערים לחידושים אשר משפיעים על סגנון החיים שלנו, חידושים אשר לפני שיצאו מן הכורח אל הפועל, היו מחשבה פרי  -דמיון היוצר. ללא ספק יצירתיות היא הדרך להצליח, ואנשים שרוצים להגיע רחוק צריכים כושר המצאה מיוחד. כאשר אלו הנתונים, אין זה מפתיע כי מוסדות חינוך רבים מכניסים לתכנית הלימודים השנתית תחומי עניין ונושאים אשר תורמים לפיתוח החשיבה היצירתית.

האם ניתן לחנך לחשיבה יצירתית? (ברור שכן:))

בעבר לא היה מקום רב ליצירתיות בבתי הספר, היות והישגים והשלמת משימות לימודיות היו במקום הראשון,  אך כולנו נולדנו עם אנרגיה יצירתית. זו אותה אנרגיה מבעבעת,  אשר מלווה אותנו כל עוד אנו חיים.

מרגע הלידה ועד לרגע בו נפסיק לנשום .

זהו כוח חיים אדיר, אשר יש בכוחו להניע, להפעיל, ליצור, להמציא, להגיע למרחקים, לשחק, להשתנות, להסתגל. (אסתר פומרניץ).

ניתן לחנך לחשיבה יצירתית על ידי הצבת מגבלות ולמידה, כאשר ברוב המקרים, אין מדובר דווקא בלמידה סטנדרטית בכיתת הלימודים, אלא בלמידה יצירתית. אחד הכלים לפתח חשיבה יצירתית הוא כמובן המשחק.

כיצד משחק יכול לשפר את החשיבה היצירתית?

לימוד חשיבה יצירתית או במילים אחרות יצירתיות זהו לא פעם תהליך אשר דורש אימון, אך ללא ספק ניתן לטפח יצירתיות על ידי למידת תהליכים, פיתוח מיומנויות חשיבה וכן על ידי משימות מאתגרות אשר מעודדות את הילדים לפתח חשיבה יצירתית.

על ידי משחק הילדים לא רק נדרשים ללמוד את החוקים ולפעול על פיהם אלא שהם לומדים לפתח כישורים נרחבים, לחשוב, להגיב בזמן אמת, לתכנן ואף להתמודד עם שינויים במשחק בצורה יצירתית – ממש כמו בחיים, אך ללא אותן ההשלכות שעשויות להיות למאורעות המתרחשים מחוץ למשחק.

בעזרת משחק יוצרים עולמות חדשים

למעשה יצירתיות ומשחק הם תחומים בלתי נפרדים היות והילדים יוצרים עולמות חדשים במשחק וכן נותנים ביטוי לרעיונות, לרגשות ולדחפים והכל בדרך חווייתית.

יתרה מכך משחק מהווה כר פורה לעולם הדמיון, לפיתוחם של תהליכי חשיבה, לפיתוח מיומנויות וכישורים טבעיים והכל בסביבה הכי בטוחה ומהנה.

בsmartwood  אנו מעודדים חשיבה יצירתית ומאמינים שיצירתיות ניתן לפתח בעזרת משחק, לכן אנו מעמידים לרשותכם מגוון ערכות של משחקי חשיבה בהן תוכלו לשחק יחד או לבד ולפתח את היצירתיות בצורה הכי כיפית ומהנה.

לערכות משחקי החשיבה שלנו, לחצו כאן ותוכלו לזכות ב- 10% הנחה!

אנו מציעים מגוון רחב של סדנאות וקופסאות בריחה המאפשרים ללמוד כלים לפתרון בעיות באמצעות חשיבה יצירתית באמצעות משחקים.

מוזמנים ללחוץ עלי לסדנה לקופסאות בריחה בנושא חשיבה יצירתית.

לסדנה לפתרון בעיות באמצעת חשיבה יצירתית- לחץ עלי 

הלקוחות שלנו

aig
alonim
am
ana
bait
begin'
bezeq
cisco
clalit
elbit
hinuch
hp
isracard
isrotel
itung
Layer-32
materna
migvanim
ness
or
pastoral2
reali
rimon
shahaf
srom
teva
ti
ur
yarok
דילוג לתוכן