לעמוד הבית
050-2468797 03-9032319 הנרקיס 46, מושב חגור

יום הערכות למורים

כמידי שנה גם הקיץ הזה יפקדו המורים בכל רחבי הארץ את בתי הספר שלהם בשביל "ימי היערכות"

ימים אלו מטרתם להכין את שנת הלימודים הבאה כמו גם לאפשר למורים רגע של יחד ללא תלמידים: זמן של הנאה לצד תכנון. זמן של גיבוש לצד בניית מערכת. זמן של העשרה לצד הכנה פדגוגית.

בכל הארגונים קיים מונח של "רווחת העובד" ואף משרה שלמה של אדם שזה תפקידו: לדאוג לרווחת העובד. פעם היה מקובל להתייחס רק לצרכי הסעד של העובד. היום מדברים על  הצורך לשמר את העובד, להעשיר אותו, לפתחאותו, להרחיב אופקים ולדאוג לכל ממדי בריאותו (הפיזית, והנפשית).

כך נוכל למצוא בארגונים, ימי כיף, "השתלמויות" מקצועיות, ימי גיבוש מחוץ למשרד, ימי כיף למשפחות העובדים ועוד ועוד.

ומה עם המורים???

האפשרות היחידה של בתי הספר לטפח את רווחתם של המורים היא "בימי ההיערכות" בחופשת הקיץ.

הסדנאות של חברת סמרטווד שמות דגש על הכיף והקלילות לצד כלים מקצועיים להמשך העשיה החינוכית.

בימי היערכות למורים מתנסים המורים במגוון של משחקי חברה ואתגרי חשיבה שאותם ניתן לשחק גם עם התלמידים כחלק מגיבוש הכיתה ואף ככלי להטמעת תוכן לדוגמא: כל אחד משחק את תורו רק לאחר שענה על שאלה, ביצע משימה "לימודית" כלשהי. הכל דרך המשחק ובאוירה חיובית.

מטרה חשובה נוספת לימי ההיערכות למורים היא העמקת ההיכרות ביניהם. לאורך כל השנה כל אחד עסוק בענייניו ולא תמיד יש אפשרות לראות זוויות אחרות וחדשות בקרב צוות המורים. המשחקים השונים מזמנים היכרות חדשה ממקום אחר, ילדי וקליל.

בנוסף, בסדנאות בימי היערכות למורים אנו שמים דגש על עבודת צוות שכל כך הכרחית בצוותים של מורים. המורים נדרשים לבצע משימות מגוונות יחד, לזהות את החוזקות של כל אחד מחברי הצוות, לבחור תפקידים, לחלק סמכויות ועוד. בדיוק כפי שקורה בחיים האמיתיים במסדרונות בית הספר בכיתות ובחדר המורים.

אז למה כדאי להיערך ב"יום היערכות"?

אין ספק שהכנה ותכנון של שנת הלימודים הבאה היא דבר חשוב ונצרך אולם כדאי לשים לב גם לצורך החשוב של המורים להתגבש, להתפתח, להכיר עוד אחד את השני ולחוות את עבודת הצוות דרך משחקים, צחוק והרבה עניין והנאה.

 

הלקוחות שלנו